13 października 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Edyty Żurek i Justyny Kwinty.

 Tegoroczna uroczystość połączona została z priorytetem Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2016/2017, jakim jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży. Na wspólny mianownik obu tych przedsięwzięć uczniowie SU wybrali motyw nauczyciela i szkoły w literaturze polskiej. Inspiracją do występu okazała się powieść Witolda Gombrowicza pt. „Ferdydurke”, która jest lekturą obowiązkową w klasie czwartej. Autor opisał w niej lekcję języka polskiego wówczesnej szkole męskiej, którą w brawurowy sposób odegrali uczniowie kl. IIG, IIGR i IL. Wydarzenia na scenie poprzedziło, jakże modne, głośne czytanie lektury. Uroczystość zakończyły gorące życzenia i piosenka w wykonaniu chóru stworzonego specjalnie na tę okazję.
Świetna gra aktorska, jak również taka forma upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży bardzo przypadła do gustu całej społeczności szkolnej.
{gallery}2017/dn{/gallery}