Na początku września uczniowie Ekonomika wraz z opiekunami wyjechali na praktyki zagraniczne do Niemiec w ramach projektu  „Europejska mobilność szansą na wzrost kompetencji zawodowych”.

Zamieszkali w miejscowości Schkeuditz w pobliżu Lipska. Podczas trzytygodniowego pobytu młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania niemieckich firm handlowych
i usługowych. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wykwalifikowanych fachowców, którzy prezentowali im stosowane zasady organizacji i zarządzania. Praktykanci kształcili nie tylko swoje umiejętności zawodowe ale także językowe, posługując się specjalistycznym zawodowym językiem obcym m.in. w trakcie opracowywania biznes planów.

Podczas pobytu był też czas na wypoczynek i atrakcje turystyczne. Organizowane były wycieczki, w trakcie których młodzież poznawała niemiecką historię, kulturę i architekturę.

Uczniowie podkreślają, że trzy tygodnie praktyk upłynęły bardzo szybko, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie w przyszłości atutem w trakcie poszukiwania pracy.

 {gallery}2018/praktyka{/gallery}