Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w szkole został ogłoszony konkurs plastyczny mający na celu pielęgnowanie idei niepodległości, tradycji narodowych oraz zainteresowanie młodych tematyką historyczną, a także kulturowym dziedzictwem naszej Ojczyzny. Konkurs został skierowany do uczniów Branżowej Szkoły I stopnia oraz słuchaczy szkół dla dorosłych działających w ZS Nr 1.

Rozstrzygnięcie, które z prac plastycznych zasłużyły na wyróżnienie, miało miejsce 8 listopada. Jury, w którego skład weszła Dyrekcja szkoły, stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych prac. Oprócz zgodności prac z tematyką konkursu, wzięto pod uwagę inwencję twórczą uczniów, różnorodność zastosowanych technik oraz oryginalność wykonania. Ostatecznie I miejsce zajął Paweł Kośmider z kl. I A, II – Hubert Flak z kl. II B , zaś III – Justyna Mucha, również z kl. II B. W kategorii szkół dla dorosłych zwyciężyła Agata Filip, słuchaczka szkoły policealnej, kierunek – Opiekun Medyczny. Dyplomy i nagrody zostały wręczone 9 listopada, w dniu Dorocznego Święta Szkoły połączonego z uroczystością 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkim uczniom i słuchaczom należą się podziękowania i uznanie za tak liczne oraz kreatywne zaangażowanie w życie kulturalne szkoły.